W dniu 27 września dzieci z grupy 6-latków pod opieką wychowawczyń i personelu wzięły udział w lekcji muzealnej w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Oprócz tego przedszkolaki mogły zwiedzić Wiatrak w Ożarowie, a dokładnie w Kocilewie koło Ożarowa poznać jego historię. Dzieci dowiedziały się co to jest muzeum oraz w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty muzealne. Przewodnik pokazał dzieciom najciekawsze eksponaty . Pobyt w Muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką muzealną. Dzięki lekcji muzealnej dzieci zdobyły dużo wiadomości a wycieczka dostarczyła im wiele niezapomnianych wrażeń. Korzystając z pięknej jesiennej pogody mogliśmy zwiedzić park znajdujący się na terenie muzeum gdzie dzieci z chęcią podziwiały uroki przyrody, oprócz tego stało się to okazją okazją do przywiezienia jesiennych skarbów do Przedszkola. Po słonecznym pełnym wrażeń dniu wróciliśmy na obiad do Przedszkola.

IMG 6782

IMG 6785IMG 6791IMG 6793IMG 6805IMG 6811IMG 6821IMG 6827IMG 6835IMG 6860IMG 6879IMG 6890