15 maja wszystkie grupy 6 letnie, aby uczcić Dzień Bibliotekarza i Biblioteki wybrały się do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu.  Z wielką radością powitała nas pani dyrektor Iwona Podeszwa, która opowiedziała naszym dzieciom o „zaczarowanym świecie książek w bibliotece”. Ważnym gościem była również wiceburmistrz Wielunia, Joanna Skotnicka-Fiuk, która przeczytała piękne bajki o przygodach zwierząt. Dzieci z dużym zainteresowaniem i w skupieniu słuchały bajek z morałem, uczestniczyły w konkursach oraz wybrały się w podróż po nieznanych dotąd zakątkach miejskiej książnicy.   Przedszkolaki miały również okazje odpowiedzieć na kilka pytań, za które w nagrodę otrzymywały słodkości. Podczas wizyty z przygotowanymi wcześniej transparentami dzieci mogły również przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Na pożegnanie wręczyły własnoręczne wykonane prace i obiecały , że na pewno wrócą do Biblioteki aby znów spotkać się z ciekawą książką. W imieniu wszystkich Nauczycieli Dyrekcji z Publicznego Przedszkola nr 2 bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie !

20190515 105547

Czytaj więcej: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dnia 14 maja w Przedszkolu nr 2 odbyło się przedstaienie pt."Drogowe kłopoty Bibopa" w wykonaniu aktorów teatru TRAKT z Wrocławia. Wystąpili przed dziećmi aktorzy: auobusy oraz wrona. Mały autobus nie znał przepisów drogowych i jak zachować się na drodze. Dzięki pomocy rodziców oraz przyjaznemu ptakowi nauczył się co to są znaki drogowe i do czego służą oraz jak poruszać się po ulicy by unikmnąć wypadku.

IMG 2306

Czytaj więcej: Drogowy kłopot Bibopa - przedstawienie

W grupie 3 latków p. Gosi N. i Marleny G. -F. 10 i 17 kwietnia odbyły się warsztaty wielkanocne. W ramach tych zajęć DZIECI realizowały kilka projektów:

tworzyły prace plastyczną - Kurczątko;

projektowały kartkę wielkanocną dla rodziców

oraz ozdobę wielkanocną – jajko z drewna

Dziękujemy trójce klasowej za pomysł i zakup niezbędnych pomocy plastycznych.

Mamy nadzieję, że prezenty przygotowane przez przedszkolaków spodobały się rodzicom.

20190410 081744

Czytaj więcej: Wielkanocne warsztaty w grupie 3-latków

Dnia 30 marca dzieci z naszego przedszkola prezentowały swoje umiejętności wokalno -muzyczne na międzyprzedszkolnym festiwalu piosenki pt.:

ZAWSZE W CENIE RUCH I ZDROWE JEDZENIE

organizowanym przez przedszkole nr4 w Wieluniu.

Wystąpiły dwa zespoły przedszkolaków:grupa młodsza – 3 latki przygotowywane przez nauczyciela Małgorzatę N. i Marlenę G.- F. z piosenką „Czary mary – a psik” oraz grupa starsza 5-6 latki przygotowywane przez Magdalenę G., Jolantę Z., Olgę z piosenką „W lesie”.

Nasi wychowankowie zasłużyli na medal i oczywiście pierwsze miejsce!!!

Podczas festiwalu dopisywał nam dobry humor i mogliśmy liczyć na wspaniałą zabawę.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

56618778 349032869152195 2932705232800448512 n

Czytaj więcej: Międzyprzedszkolny festiwal piosenki

,, Hej , zajączku wielkanocny

popatrz jaki koszyk mam

Jak pokicasz po jajeczka

to Ci je w prezencie dam"

W przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne w każdej grupie. Dzieci odświętnie ubrane i w bardzo dobrych humorach zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na którym znajdowały się tradycyjne potrawy wielkanocne : jajka, szynka, kiełbaska , chleb, babeczki. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego stołu. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików z bazi i bukszpanu oznaczających przyrodę, która budzi się do życia. Po uroczystym śniadanku wszystkie przedszkolaki wyruszyli na poszukiwanie smakołyków w swojej sali. Trzeba przyznać , że zajączki bardzo sprytnie ukryły niespodzianki, gdyż niektóre dzieci długo ich szukały. Każdy jednak znalazł w sali słodki upominek. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.

IMG 20190417 090641

Czytaj więcej: Wielkanocne śniadanko

Grupa pani Oli tuż przed świętami wykonała urocze wielkanocne zajączki. Styropianowe jajka, filc i inne kreatywne pomoce a nade wszystko pomysłowość naszych przedszkolaków i w mig śliczne dekoracje na Święta gotowe.

20190416 124800

Czytaj więcej: Wielkanocne zajączki

Atmosferę Świąt Wielkanocnych można było poczuć w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Wieluniu podczas zabaw z Zającem Wielkanocnym. Przedszkolaki rozpoznawały symbole wielkanocne, układały puzzle, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w wyścigu rzędów podając sobie jajka oraz brały udział w wielu innych, ciekawych zabawach. Na koniec zostały obdarowane czekoladowymi jajeczkami i z uśmiechem pożegnały się z Wielkanocnym Zajacem.

IMG 1027

Czytaj więcej: Wielkanocne zabawy w przedszkolu

16 kwietnia dzieci z Przedszkola nr 2 brały udział w audycji muzycznej w wykonaniu grupy artystycznej ATELIER Patrycja Licha. Dzieci miały okazje poznać tradycyjne melodie śpiewane dawniej podczas obchodów świąt wielkanocnych. Pani Patrycja zaprezentowała dzieciom stroje regionalne, w których dzieci chodziły do kościoła ze święconką oraz przeprowadziła test, w którym dzieci mogły wykazać się znajomością nadchodzących świąt. W zależności od tego, w jakiej części kraju mieszkamy, możemy znać różne tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych. W Polsce, w wielu regionach wciąż kultywowane są dawne obyczaje, choć w nieco zmienionej formie. W podkrakowskich wsiach spotkamy barwne pucheroki i usmoloną Siudą Babę, a także zobaczymy Emaus, czyli odpust z licznymi kramami. Z kolei w Wilamowicach obleją nas wodą Śmierguśnicy. Wielkanocne zwyczaje ludowe to część naszej tradycji, dlatego warto je znać, nawet, gdy nie są już praktykowane. 

IMG 2257

Czytaj więcej: Dawne wielkanocne zwyczaje- ATELIER

W dniu 15 kwietnia grupa p. Olgi miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez rodziców- Państwo Lizurej. Podopieczni wykonali zające z drewna. Dzieci musiały samodzielnie, według własnego pomysłu pomalować poszczególne elementy. Na koniec z pomocną Pani Izy, Pana Bartłomieja i ich niezawodnych narzędzi złożyli zające w całość. Z pewnością świąteczne zwierzaki będą stanowiły piękną ozdobę podczas wielkanocnego śniadania. 

IMG 20190415 101751

Czytaj więcej: Warsztat wielkanocny w grupie 5-latków

W grupie 5 – 6 latków odbyły się warsztaty wielkanocne prowadzone przez florystkę p. Izabelę Lizurej. Dzieci porozmawiały o zbliżających się świętach, o symbolach wielkanocnych. P. Lizurej omówiła etapy pracy, której efektem miał być wielkanocny zając. Przedszkolaki z zapałem zabrały się do pracy, malowały farbami elementy zająca, zastanawiały się nad doborem kolorów. W złożeniu wszystkich elementów w całość pomagali dzieciom prowadzący warsztaty. Powstały przepiękne wielkanocne zające, którymi dzieci mogły ozdobić wnętrza swoich domów.

IMG 1019

Czytaj więcej: Warsztat wielkanocny grupa 5-6 latków a

W dniu 16.04.2019 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt:,, Najpiękniejszy stroik wielkanocny " dla dzieci i rodziców z grup 6 - letnich. Celem konkursu było: propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej, rozwijanie wrażliwości estetycznej. Na konkurs wpłynęły 33 prace. Stroiki wykonane przez naszych przedszkolaków wraz z rodzicami wyróżniały się pomysłowością, oryginalnością i precyzją wykonania. Przez ostatni tydzień można było podziwiać je na zorganizowanej wystawie. To właśnie dzięki rodzicom udało się wyłonić zwycięzców, którzy oddawali głosy na najpiękniejszy stroik. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. A oto wyniki:

I miejsce

Michał Piekacz

II miejsce

Marcel Psuja

III miejsce

Sara Kucharek

Zosia Kubalczyk

Julia Jacoszek

Lena Kwiatkowska

Wyróżnienia:

Kacper Prozner

Kacper Śmiałek

Adrian Stasiak

Szczególnie gorąco dziękujemy wszystkim rodzicom oraz dzieciom biorącym udział w naszym konkursie, mamy głęboką nadzieję na realizację kolejnych projektów i dalsze kultywowanie tradycji świątecznych. Gratulujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom!

20190416 104026

Czytaj więcej: Konkurs "Najpiękniejszy stroik wielkanocny"

"Matematyka dla przedszkolaka" to ciekawe zajęcia, które grupa naszych gimnazjalistów, pod opieką p. Jerzyńskiej, przygotowała dla starszaków z Przedszkola nr 2 w Wieluniu. Zabawa w stonogę, matematyczne domino, puzzle z figur płaskich, to tylko niektóre z atrakcji, w których dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę a jednocześnie świetnie się bawić. Każdy przedszkolak na koniec zasłużył na dyplom. Dla naszych uczennic wizyta w przedszkolu była również pełna wspomnień z dzieciństwa, kiedy same miały 6 lat. Kiedy to było...

20190327 140206

Czytaj więcej: Matematyka dla przedszkolaka

Przedszkolaki z grupy 5 – 6 a i 6 c uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Dzień szczęścia” zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Wieluniu. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały emocje, naśladowały mimiką różne stany emocjonalne, podawały przykłady sytuacji wywołujących rozmaite uczucia. Dzieci wysłuchały bajki „Księżniczka i zaginione szczęście”, czytanej przez p. bibliotekarkę. Mogły również zapoznać się z różnymi rodzajami książek oraz uczestniczyć we wspólnych zabawach.

IMG 0978

Czytaj więcej: Grupa 5 – 6 a i 6 c w Bibliotece pedagogicznej

21 marca 3-latki z grupy Pani Aldonki K. i 5, 6-latki z grupy Pani Oli S. uczestniczyły w wiosenno-świątecznym spotkaniu zorganizowanym w Chacie Walichnowskiej.

   W ramach warsztatów rozwijających umiejętności rękodzielnicze przedszkolaki pod kierunkiem pani instruktor wykonały małe, kolorowe marzanny oraz ozdoby wielkanocne w kaczym jajku. Przy okazji miały możliwość poznania wyglądu i zapachu wybranych materiałów naturalnych stosowanych w dekoracji, takich jak: słoma, sznurek, drewno, mech, wydmuszka.

   Dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do poszczególnych etapów swojej pracy. Wykazały przy tym sporo kreatywności, a swoje własnoręcznie lub z niewielką pomocą wychowawcy wykonane dzieła, wzięły na pamiątkę do domu.

P3210006

Czytaj więcej: Warsztaty wielkanocne w Chacie Walichnowskiej

28 marca grupę 3 l „b” odwiedziła absolwentka PP nr 2 Amelka, która przygotowała dla przedszkolaków bardzo ciekawe zajęcia „Mali badacze-eksperymenty i doświadczenia z wodą”.

W czasie zajęć dzieci miały możliwość rozpuszczać w wodzie różne substancje, zabarwiać wodę, mieszać tworząc nowe kolory, doświadczać co pływa, a co tonie, bawić się magnezem i przyciągać przedmioty będące w wodzie. Zajęcia sprawiły przedszkolakom bardzo dużo radości, ponieważ maluchy uwielbiają odkrywać to, co nowe i nieznane.

IMG 20190328 100622

Czytaj więcej: Mali badacze-eksperymenty z wodą 3-latki

29 marca grupę 5 - 6 latków odwiedził wieluński artysta rzeźbiarz – p. Grzegorz Kołaczek. Dzieci mogły obejrzeć prace pana Kołaczka, poznać pracę rzeźbiarza i jego narzędzia. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane szczegółami dotyczącymi powstawania rzeźb i zadawały szereg pytań, na które p. Kołaczek chętnie odpowiadał. Dzieci miały okazję spróbować własnych sił i z pomocą fachowca rzeźbić w drewnie. Na pamiątkę spotkania otrzymały ptaszki, które samodzielnie wyszlifowały i złożyły.

IMG 0936

Czytaj więcej: Warsztaty rzeźbiarskie w grupie 5 - 6 latków

W związku z realizcją tygodnia "Lubimy książki" 3-latki z grupy pani Małgosi wybrały się na wycieczkę do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu. Większość przedszkolaków po raz pierwszy miała okazję zwiedzać bibliotekę, poznać zawód bibliotekarza i oglądać tyle półek z książkami. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się na czym polega praca w bibliotece, czym jest biblioteka jak należy się w niej zachować oraz szacunku do wypożyczanych książek. Od dziś każdy przedszkolak powinien recytować ten wiersz:

"Chroń i szanuj książki

I kartek nie rwij też

Wpierw dobrze umyj ręce

A potem książkję bierz"

Na koniec spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt "Kicia Kocia w bibliotece", otrzymały też kolorowe zakładki. Dzień pełen wrażeń ale udany. Dziękujemy mamie Michalinki P. i pani Anicie K. za współorganizację tej wycieczki.

IMG 0868

Czytaj więcej: 3-latki w Bibliotece

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszej placówce obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. W tym dniu do dzieci przyszedł list napisany przez "Panią Wiosnę", która zaproponowała dzieciom aby wspólnie śpiewały piosenki, wyczarowały kolor zielony oraz uczestniczyły w zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy - kukłę Marzanny dzieci uroczyście pożegnały głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”. Miejmy nadzieję, że naszym kochanym przedszkolakom udało się przepędzić zimową aurę!

20190321 0946431

Czytaj więcej: 3-latki witają wiosnę

Tradycyjnie 21 marca przedszkolaki żegnały zimę i witały wiosnę. Dzieci z grup 5, 6 latków wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Tam wysłuchały koncertu „Granie na ekranie”, a następnie żegnały zimę topiąc Marzannę. Zapoznały się również z tradycją chodzenia z Gaikiem na powitanie wiosny. Teraz już na pewno wiosna zagości dookoła nas.

IMG 2215

Czytaj więcej: Przedszkolaki żegnają zimę w Ożarowie

W czwartek 21 marca grupa p.Olgi na zaproszenie jednego z rodziców udała się na wycieczkę do pobliskiego Małyszyna. Dzieci spacerem przeszły na most, gdzie tradycyjnym ludowym zwyczajem "topili Marzannę". Następnie podopieczni odszukiwali oznak nadejścia wiosny. Wszystkim przez cały czas towarzyszył dobry humor, pomimo braku ciepłego, wiosennego słońca, na które wszyscy z utęsknieniem czekamy. Mamy nadzieję, że wkrótce połaskocze nasze nosy ciepłymi promieniami.

IMG 20190321 094707

Czytaj więcej: Żegnamy Marzannę

20 marca w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Wieluniu odbyło się spotkanie przedszkolaków z grup 5 i 6 latków z ludowym zespołem śpiewaczym „Lututowianie” z Lututowa. Zespół zaprezentował dzieciom stroje ludowe, piosenki i przyśpiewki oraz zapoznał z instrumentami. Dzieci miały okazję poznać kulturę naszych przodków, pobawić się, wspólnie pośpiewać i potańczyć przy muzyce ludowej.

IMG 2188

Czytaj więcej: Na Ludowo w Przedszkolu nr 2

Przyszłość i to, co przed nami jest najważniejsze, ale nie możemy zapominać o przeszłości. Musimy budować nasze życie na wartościach , również tych, które przekazały nam wcześniejsze pokolenia.

W takim duchu przedszkolaki miały przyjemność uczestniczenia w spotkaniu z panem Przemysławem Buckim- członkiem Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej w Wieluniu, które odbyło się 19 marca. Pan Bucki zaprezentował umundurowanie i wyposażenie Strażnika Granicznego II R.P oraz żołnierzy z tego okresu. Przybliżył historię przygotowań do walk i samych działań wojennych w najbliższej okolicy. Spotkanie dostarczyło dzieciom dużo wiedzy i emocji. Przedszkolaki miały możliwość nie tylko obejrzenia hełmów wojskowych, granatów,manierki, broni palnej, bagnetów i innych, ale manipulowania nimi, dotykania, przymierzania, co sprawiło prawdziwą frajdę. Z całą pewnością było to bardzo wartościowe spotkanie. Jesteśmy pełni podziwu dla pasji, ogromnego zaangażowania oraz chęci krzewienia w młodych ludziach świadomości historycznej za co serdecznie dziękujemy.

IMG 2145

Czytaj więcej: Spotkanie z członkiem Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej w Wieluniu

11 marca 4-latki z grupy p. Kasi postanowiły przyspieszyć nadejście wiosny. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem sadziły cebulki kwiatowe oraz siały nasiona warzyw. Teraz codziennie podpatrują wzrost roślinek. Taka „żywa” lekcja przyrody pozwala poznać etapy wzrostu roślin, uczy odpowiedzialności i systematyczności w ich pielęgnacji, ale przede wszystkim daje ogromną satysfakcję z efektów swojej pracy. Witaj Wiosno!

WP 20190311 09 47 45 Pro

Czytaj więcej: "Biedroneczki" ogrodnikami

Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. 

14 marca dzieci z Przedszkola nr 2 obchodziły dzień świętego Patryka. Dzieci w tym dniu ubrane były w zielone stroje. Na ich głowach pojawiły się opaski z koniczynką przynoszącą szczęście. Dzieci na zajęciach języka angielskiego oraz religii poznawały kim był święty Patryk. Dzieci, które tego dnia zgromadziły się na sali rytmicznej śpiewały piosenki w języku angielskim, rozwiązywały zagadki, napełniały garnek złotem oraz tworzyły tęcze.

Ponadto 6-latki brały udział w konkursie plastycznym "Leprechaun z liściem koniczynki".

I miejsce zdobył Adam Rystok

II Julia Domagała

III Marysia Ciejka

Wszystkim dzieciom gratulujemy pomysłowości.

IMG 2130

Czytaj więcej: Obchody dnia Świętego Patryka

W sobotnie popołudnie 9 marca nasze dzielne przedszkolaki wzięły udział w XII Turnieju Tańca Nowoczesnego. Swoje siły i talenty zmierzyły z dziećmi innych przedszkoli i udało się!!! Zdobyli miejsce I, II i wyróżnienie. Zaprezentowali się najlepiej jak mogli. Dali z siebie siłę, skupienie, energię i uśmiech. Walczyli o dobre imię naszego przedszkola i jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Gratulacje dla rodziców tak fantastycznych dzieci. Jednoczesnie podziękowania za ogromny wkład w pracę, zaangażowanie i wsparcie w czasie  przygotowań. Szczęśliwe przedszkolaki po sobotnim sukcesie nabrały ochoty na kolejne występy. Tym razem pojadą w Polskę. Życzymy im kolejnych sukcesów.

DSCN6107

Czytaj więcej: XII Turniej Tańca Nowoczesnego

Dzień kobiet w grupie 6-latków. W tym dniu panowała uroczysta atmosfera. Wszyscy mali panowie tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom "100 lat" a następnie wręczyli piękne tulipany. Można było usłyszeć także taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o miło spędzonym czasie.

IMG 20190308 102751

Czytaj więcej: Dzień kobiet w grupie 6-l "b"

06 marca w gr.3-l „b” odbyło się spotkanie z panem Adrianem i Robertem, którzy przybliżyli dzieciom zawód fryzjera. Swoją wizytę rozpoczęli krótką pogadanką na temat tego kim jest fryzjer oraz czym się zajmuje. Następnie zaprezentowali akcesoria, narzędzia potrzebne do pracy między innymi: pelerynę, szczotki, suszarkę, maszynki, lusterko, nożyczki, pasty modelujące i pielęgnujące włosy, grzebienie. Największe zainteresowanie, zwłaszcza wśród chłopców, wzbudził specjalny pas fryzjerski, który swoim wyglądem przypominał pas kowbojski.

Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Po tak ekscytującym  spotkaniu każdy przedszkolak z chęcią będzie chodził do fryzjera.

IMG 20190306 102552

Czytaj więcej: 3-latki poznają pracę fryzjera

W dniu 8 marca z okazji Dnia Kobiet w grupie p. Olgi odbyły się wybory Miss Przedszkola. Dziewczynki rywalizowały ze sobą w 8 konkurencjach. Wszystkie uczestniczki zostały nagrodzone gromkimi brawami jury, w którego skład wchodzili chłopcy z grupy oraz dyplomami. Podczas konkursu wyróżniono: Miss Szybkiego Liczenia, Miss Szybkości, Miss Zgadywanek, Najbardziej Rozśpiewana Miss, Miss Równowagi, Miss Najdłuższego Kucyka, dwie Miss Rozskakane oraz dwie Najbardziej Roześmiane Miss. Na koniec zabawy dzieci otrzymały słodką niespodziankę ufundowaną przez rodziców oraz zabawkę dla całej grupy- Domek Lego. Wszystkim kobietom w dniu ich święta życzymy wszystkiego najlepszego.

IMG 20190308 101040

Czytaj więcej: Wybory Miss Przedszkola

Dnia 07 marca odbył się teatrzyk pt. "Plastusiowy pamiętnik" w wykonaniu Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja "Magik".Dzieci poznły bajkę o przygodach Plastusia - małego ludzika z plasteliny, ulepionego przez dziewczynkę o imieniu Tosia. Plastuś zamieszkuje w piórniku wraz ze swoimi przyjaciółmi - ołówkiem, gumką myszką, stalówką i piórem. Obserwuje i czynnie uczestniczy w życiu Tosi i jej szkolnych kolegów. Przedstawienie oprócz waartości artystycznych, niosło ze sobą też elementy wychowawcze.

IMG 2073

Czytaj więcej: Plastusiowy pamiętnik - teatrzyk

5 marca w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Wieluniu odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Przyszłych przedszkolaków i ich rodziców czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci oglądały przedstawienie w wykonaniu nauczycielek pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, a następnie uczestniczyły w zabawach ruchowych metodą ruchu rozwijającego W. Sherborne, bawiły się z chustą animacyjną, a podczas zabaw plastycznych wykonały domki dla misiów. Dzieci i rodzice mogli wziąć udział w zajęciach języka angielskiego oraz odwiedzić laboratorium w którym odbywały się doświadczenia. Zafascynowane maluchy z radością i zaciekawieniem przyglądały się „czarom” i uczestniczyły w zabawach. Dzieci mogły również pobawić się zabawkami i poskakać na dmuchanym zamku. Rodzice zapoznali się z ofertą edukacyjną i wyposażeniem przedszkola oraz mieli możliwość porozmawiania z nauczycielkami i dyrekcją.

IMG 0691

Czytaj więcej: Dni otwarte w Przedszkolu nr 2

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

26 lutego w Przedszkolu nr 2 odbyło się kolejne spotkanie z muzycznej grupy „Atelier”. Artyści wprowadzili wszystkich w nastrój wspaniałej, karnawałowej zabawy. Przedszkolaki miały okazję posłuchać tanecznej muzyki z różnych zakątków świata, a przy okazji poznać dwa instrumenty: akordeon oraz gitarę elektryczną. Na zakończenie spotkania wszyscy zatańczyli w rytm rock and rolla. To był dzień pełen muzycznych wrażeń.

IMG 0660

Czytaj więcej: Karnawał na świecie - audycja muzyczna

Nasze przedszkole brało udział w I edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego„Piękna nasza Polska cała”. Projekt był realizowany przez grupę dzieci 6 – letnich. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały każde zadanie które wytyczone było w projekcie.

Zadania które zostały wykonane:

 1. Realizacja projektu została rozpoczęta od wysłania pocztówki z widokiem naszego Wielunia do organizatorki projektu „Piękna nasza Polska cała” pani Ludmiły Fabiszewskiej.
 2. Kolejne wykonane zadanie to napisanie i wysłanie kartki Bohaterom - „Napisz kartkę Bohaterom”. Dzieci z dużym zainteresowaniem poznawały naszych Polskich Bohaterów oraz zasługi jakie poczynili dla ojczyzny.
 3. Wspólnie wykonana została grupowa praca plastyczna pt. „Strój ludowy naszego regionu”. Praca wykonana była za pomocą kredek pasteli oraz kolorowej bibuły.
 4. Nauka zabaw ludowych – zadanie to sprawiło dzieciom ogromną radość. Dzieci często rozmawiały ze swoimi dziadkami w jakie zabawy się bawili gdy byli mali.

Dzieci nauczyły się takich zabaw jak: „Mam chusteczkę haftowaną”, „Julijanka”, „Mało nas”, „Jaworowi ludzie”.

 1. Przedszkolaki uczyły się tańców ludowych m.in. „Krakowiaka”, „Owczareczka”.
 2. Dzieci razem z wychowawcami odbyły także marsz uliczkami Wielunia pt. „Biało-Czerwony Marsz dla Niepodległej”, którego celem było poznanie historii Polski, kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego.

Zapalono także znicze na miejscowym cmentarzu przy grobie poległych żołnierzy oraz oddano się zadumie w miejscach pamięci narodowej (zadanie zatytułowane „szlakiem historii”).

 1. W sali przedszkolnej zorganizowano kącik patriotyczny. Zawierał on informacje o fladze, godle oraz hymnie Polski, a także przedstawiał zabytki znajdujące się w Polsce.

Natomiast w kąciku regionalnym znajdującym się prze wejściu do przedszkola wspólnie zorganizowano nową dekorację na którą składał się strój ludowy naszego regionu oraz elementy wiejskiej chaty (kany, lampy naftowe, żelazka itp.)

 1. Z wielką radością nasze przedszkolaki nauczyły się śpiewać 4 zwrotek Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

Przystąpiły również do ustanowienia rekordu śpiewania go 09.11. o godz. 11:11.

 1. W tym samym dniu dzieci zaśpiewały także nauczoną wcześniej piosenkę „Rodzinny kraj”. Piosenka bardzo podobała się przedszkolakom; za każdym razem śpiewały ją z ogromnym zaangażowaniem.
 2. Nie ominął dzieci także wspaniały „Pokaz Mody Patriotycznej”, dzieci wraz z rodzicami przygotowały niezwykłe stroje.

Tak pięknie ubrane dzieci czuły się jak prawdziwi modele i modelki na wybiegu.

 1. Pod koniec listopada zorganizowane zostały zawody sportowe pod hasłem „Biało – czerwoni”.
 2. Przedszkolaki z zaangażowaniem uczyły się i recytowały wiersza o tematyce patriotycznej pt. „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełza.
 3. Ostatnim zadaniem jakie wykonaliśmy z projektu było zadanie „Według przepisu Babci lub Dziadka”. Dzieci piekły i ozdobiały świąteczne pierniczki. Każde z dzieci swoje małe dzieła zabrały do swoich domów.

Udział w projekcie „Piękna nasza Polska cała” przyniósł dzieciom i wychowawcom wiele radości. Najważniejsze jednak jest to, że poprzez zabawę i wykonywanie różnych zadań dzieci pogłębiły wiedzę o swoim najbliższym otoczeniu, ale także i o kraju w którym mieszkają.

Dzieci dowiedziały się, że w naszej Polsce jest wiele wspaniałych zakątków które można zwiedzić z rodzicami. Dzięki udziałowi w tym projekcie w małych sercach obudziła się miłość i szacunek dla ojczyzny.

20180928 113115 2

Czytaj więcej: Projekt- "Piękna nasza Polska cała"

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

30 i 31 stycznia w Przedszkolu nr 2 odbywały się długo oczekiwane przez dzieci Bale Karnawałowe. W tych dniach już od rana pojawiały się w przedszkolu kolorowe postacie. Były wśród nich: księżniczki, motylki, królewny, policjanci, piraci, strażacy i wiele innych ciekawych postaci. Wystrój sali wprowadzał w karnawałowy nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców, które były przeplatane zabawami oraz konkursami. Dla chwili wytchnienia dzieci obejrzały też teatrzyk „Trzy świnki”. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a bal karnawałowy dostarczył przedszkolakom niezapomnianych wrażeń.

IMG 0536

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

W minionym tygodniu grupa pięciolatków p. Olgi miała przyjemność gościć Zespół Śpiewaczy Czeremcha z Rudy oraz p. Janusza Pawlaka. Panie i panowie z Koła Gospodyń zaprezentowali znane i nieznane polskie kolędy i pastorałki. Kolędom towarzyszył akompaniament akordeonu. Dzieci miały okazję poznać wygląd, brzmienie i sposób gry nowo poznanego instrumentu, a także obejrzały tradycyjny ludowy strój Ziemi Wieluńskiej. Z panem Januszem dzieci oprócz kolęd wspólnie zaśpiewały znane dziecięce piosenki, a także bawiły się w tradycyjne zabawy m.in. "Stary niedźwiedź".

IMG 2052

Czytaj więcej: Kolędnicy w grupie 5-latków

22 stycznia 4-latki z grupy p. Kasi wystąpiły dla swoich babć i dziadków. „Biedroneczki” pięknie tańczyły, śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i grały na instrumentach. Wzruszeni dziadkowie nie kryli łez... nagradzali swoich wnuków gromkimi brawami. Na zakończenie dzieci wręczyły samodzielnie wykonane upominki. Wszystkim babciom i dziadkom dziękujemy za przybycie i jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i zadowolenia z wnuków.

DSC06804

Czytaj więcej: Babcia, Dziadek i „Biedroneczki”

19 grudnia "Biedroneczki" wybrały się do marketu Carrefour, gdzie przystrajały choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Radości i uciechy było przy tym bardzo dużo. Choineczka cieszy oko każdego wchodzącego do marketu.
Dziękujemy za zaproszenie oraz za słodkie upominki i książeczki z bajeczkami, które umilają nam chwile w przedszkolu.
WP 20181219 09 28 24 Pro

Czytaj więcej: "Biedroneczki" w markecie

14 grudnia w grupie maluszków pani Ewelinki odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Przybyli goście mogli zobaczyć swoje pociechy jak pięknie śpiewają kolędy oraz uczesniczą w zajęciach. Rodzice oraz dziadkowie po części artystycznej wspólnie z dziećmi wykonali ozdoby choinkowe: Mikołaje oraz aniołki. Po zakończeniu prac przy stolikach dorośli z dziećmi wspólnie zaśpiewali i zatańczyli oraz złożyli sobie życzenia świąteczne.

DSC05869

Czytaj więcej: Zajęcie świąteczne 3-latki

12 grudnia "Biedroneczki" przygotowały przedświąteczne atrakcje dla swoich rodziców. Wprowadzając przybyłych gości w świąteczny nastrój śpiewały piosenki, tańczyły oraz grały na dzwonkach. Dzieci razem z rodzicami po części artystycznej wykonały dekoracje świąteczne oraz dekorowały pierniczki, które zawisły na choince.

IMG 0442

Czytaj więcej: Biedroneczki dekorują choinkę

10 grudnia 5-latki z gupy pani Joli wraz z rodzicami wybrali się do chaty walichnowskiej. Dzieci uczestniczyły w warsztztach, podczas których nabywały umiejetności pieczenia pierników. Dzieci przed nadchodzącymi świętami obiecały, że będą ćwiczyć umiejętności w domowym zapleczu by za rok przedszkolna choinkę udekorować słodkimi, pachnącymi i smacznymi pierniczkami.

IMG 1809

Czytaj więcej: Warsztaty z pieczenia pierników

Nadszedł długo oczekiwany dzień 11.12.2018r. W tym dniu dzieci z grupy 3 - latków wspólnie z rodzicami ubrały choinkę w swojej sali. Na początku dzieci zaprezentowały przegotowane wiersze i piosenki. Później z dużym zaangażowaniem i przejęciem oraz pomocą rodziców zabrały się za tworzenie choinkowych dekoracji. Przedszkolaki wraz z rodzicami zmienili skromną choinkę w piękne, kolorowe drzewko, które będzie nam przypominać o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia.

DSC07333

Czytaj więcej: Ubieranie choinki 3-latki

10 grudnia w godzinach porannych w wieluńskiej książnicy odbyło się Święto Łasucha. 6 - latki z grup pani Magdy, Dagmary i Beaty miały okazję obejrzeć bajkę "Miś Uszatek" oraz wysłuchać opowiadania "Gdzie jest Mikołaj" Davida Bedforda. Momentem kulminacyjnym ,było wspólne świętowanie podczas, którego "łasuchy" częstowały się pączkami i sokami. Dzień Łasucha w Bibliotece, przyniósł dzieciom dużo radości!

3 3

Czytaj więcej: Święto Łasucha