W dniu 08.11.2019 r. w gr. 4 L „b” podczas realizacji projektu „Bohater dnia” gościem był Tata Jasia, który jest lekarzem. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia stetoskopu, strzykawek, czepków, maseczek, fartucha, plastrów, narzędzi chirurgicznych. Przedszkolaki były asystentami podczas specjalnie przygotowanej przez Pana doktora operacji Pluszowej Kici. Sprawiło to dzieciom wiele radości, a także dostrzegły jak odpowiedzialna jest praca chirurga. Jasiu był pacjentem, którego tata badał, wykonał opatrunek, a dzieci mogły posłuchać bicia serca kolegi. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

IMG 20191108 103107

Czytaj więcej: Bohater dnia - spotkanie 4 "b" z lekarzem

W dniu 8 października grupy sześciolatków z Publicznego Przedszkola nr 2 przygotowały uroczystą akademię z okazji zbliżającego się święta Niepodległości- 11 listopada. Obchody rozpoczęły się od wniesienia flagi oraz zaśpiewania czterech zwrotek hymnu państwowego "Mazurka Dąbrowskiego". Podopieczni zaprezentowali tańce narodowe takie jak Polonez oraz Krakowiak, a także zaśpiewali piosenki związane z naszym krajem- Polską. Nie zabrakło także wierszy o tematyce naszej ojczyzny. Występ przedszkolaków, przygotowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent został nagrodzony gromkimi brawami przez grupy młodsze. Celem spotkania było  kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych. Obchody Dnia Niepodległości stały się tradycją w naszym przedszkolu. Z pewnością tegoroczny występ na długo zapadnie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

IMG 20191108 093433

Czytaj więcej: Święto Niepodległości

W Publicznym Przedszkolu nr 2 , dzieci z grup 4 oraz 5 latków wzięły udział w spotkaniu "Polska to nasza Ojczyzna". Podczas spotkania dzieci kształtowały postawy patriotyczne poprzez utrwalanie symboli narodowych oraz mogły poczuć się jak prawdziwi modele i modelki na wybiegu prezentując swoje pięknie przygotowane stroje. Na koniec spotkania po rozwiązaniu quizu o Polsce dzieci zdobyły odznakę małego Patrioty.

IMG 20191106 215956

Czytaj więcej: Polska to nasza Ojczyzna

Pewnego słonecznego przedpołudnie do grupy Biedronki przyszedł wyjątkowy gość - babcia jednego z przedszkolaków. Babcia że sobą przyniosła przepis na pyszna szarlotke. Dzieci nie mogły się doczekać aby wspólnie ja upiec a następnie skosztowac. Każdy składnik ciasta dokładnie odmierzaly, próbowały także startych jabłek z cynamonem. Każde dziecko z wielką ochota zajadalo swój kawałek szarlotki.

IMG 20191107 101500 resized 20191108 083724026

Czytaj więcej: Biedronki robią szarlotkę

W dniu 07.11.2019 r w grupie 4l „b” odbyło się zajęcie otwarte dla Rodziców pt „Dzień Jeża”.

Dzieci w tym dniu miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży. Przedszkolaki wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o tematyce jesiennej, a także rozwiązywały zagadki, układały puzzle.

Z pomocą Rodziców dzieci wykonały jeżyki z masy solnej. Każde dziecko, które pokonało tor przeszkód otrzymało „Jeżyka Julka” i medal. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

IMG 20191107 095256

Czytaj więcej: Dzień jeża w grupie 4 "b"

W październiku dzieci z grupy 4/5 latków odwiedziły po raz pierwszy Bibliotekę Pedagogiczną, by wziąć udział w zajęciach edukacyjnych z okazji Dnia Drzewa. Przedszkolaki utrwaliły swoje przyrodnicze wiadomości w trakcie oglądania bardzo ciekawego filmu edukacyjnego o lesie. Po obejrzeniu filmu, Pani Iwonka przeczytała dzieciom przepiękną bajkę o tym, jak to się stało, że drzewa zaczęły gubić liście… Był też czas na wspólną zabawę ruchową i ciekawostki o drzewach. Później przedszkolaki kolorowały swoje listki, by pod koniec zajęć ozdobić nimi papierowe drzewo. Dzieci dowiedziały się też czym jest biblioteka i zostały skutecznie przekonane, że warto ją odwiedzać. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

20191030 100627

Czytaj więcej: Dzień drzewa grupa 4-5 latków

Pod koniec października grupę 4/5 latków odwiedził kominiarz – Pan Andrzej. Dzieci słuchały ciekawych opowieści o trudnej pracy kominiarza i skutecznie zostały przekonane przez Pana Andrzeja o tym, że gdyby nie praca kominiarzy, to św. Mikołaj nigdy nie wszedłby, przez komin do mieszkania. Dzieci okazały swoją wdzięczność nagradzając Pana Andrzeja medalem dzielnego przedszkolaka, a Szymon obdarował wyjątkowego  gościa swoimi urodzinowymi cukiereczkami. To było niezwykłe spotkanie!

20191028 111154

Czytaj więcej: Wizyta kominiarza w grupie 4-5 latków

Na początku października dzieci z grupy 4/5 latków wybrały się na autokarową wycieczkę do lasu w Mierzycach. Celem wycieczki było poznanie leśnego ekosystemu. Dzieci spacerowały ścieżką edukacyjną, gdzie miały możliwość zobaczenia paśnika i lizawki dla zwierząt. Przedszkolaki poznały piętra lasu, miały możliwość powąchania świeżo ściętych drzew, przytulenia się do drzew, rysowania patykiem na ziemi i zbierania przepięknych liści. Nie obyło się bez niespodzianek – w trakcie wędrówki dzieci zobaczyły żuka – (było to jedyne zwierzę, które udało nam się spotkać) i przez chwilę obserwowały jego zachowanie. Towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, w której mogliśmy doświadczyć czym jest „polska złota jesień”. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

20191017 102504

Czytaj więcej: Wycieczka do lasu 4-5 latki

Nie We wrześniu grupę 4/5 latków odwiedziła starsza sierżant Monika Kolonowska. Dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i doskonaliły swoje umiejętności praktyczne w tracie zabawy w „mini-misteczku”. Po spotkaniu pozostały miłe wspomnienia i przekonanie, że policjant jest przyjacielem dzieci. Były też prezenty  - każde dziecko dostało odblaskowego misia. Misie na stałe „zadomowiły” się na kurtkach przedszkolaków.

20191007 102127

Czytaj więcej: Spotkanie z policjantem grupa 4-5 latków

05 listopada w Publicznym Przedszkolu nr 2 odbyła się audycja muzyczna pt."Hej! Zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce" w wykonaniu grupy artystycznej ATELIER Patrycja Licha. Podczas wystepu muzycy zaprezentowali instrumenty: obój oraz akordeon. Dzieci poznały budowę instrumentów oraz miały okazje usłyszeć grę solo oraz w duecie na obu instrumentach. W rocznicę uzyskania niepodległości dzieci wysłuchały utworów polskiego kompozytora Stanisława Moniuszko. Zagrano liczne utwory: poloneza warszawskiego, oberka, kujawiaka, krakowiaka, przaśniczkę oraz fragment operetki "Straszny dwór" - mazur. Poza słuchaniem dzieci zobaczyły na czym polega zapisywanie nut oraz nauczyły się podstawowego kroku krakowiaka.

IMG 1341

Czytaj więcej: "Hej! Zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce"

31 października w Publicznym przedszkolu nr 2 odbył się dzień dyni. Brały w nim udział dzieci 4, 5 i 6-letnie wraz z nauczycielami i opiekunami. Dzieci przywitały się piosenką w języku angielskim "My favourite pumpkin" a następnie wzięły udział w różnych konkurencjach: segregowanie poznanych kształtów, skoki w worku, próba przewrócenia wieży za pomocą dyni, układanie puzzli czy zawody w jedzeniu galaretki. Nie zabrakło prezentacji pięknie przygotowanych w co zaangażowali się rodzice, za co serdecznie dziękujemy.

IMG 20191031 115203

Czytaj więcej: Dzień dyni

30 października w Publicznym Przedszkolu nr 2 odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. W akcji wzięły udział wszystkie oddziały przedszkolne oraz żłobkowe. Ewakuacja przebiegła sprawnie i szybko a wszystkie procedury zostały zachowane. Po telefonie do straży pożarnej można było wrócić do sal.

IMG 1280

Czytaj więcej: Próbna ewakuacja

Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody w czwartek 24 października dzieci z gr. 4-L „b” wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Przedszkolaki podziwiały las w jesiennej szacie, a także zbierały do kącika przyrody „skarby”, które Pani Jesień zostawiła w lesie.

IMG 20191024 101818

Czytaj więcej: Wycieczka do lasu botanicznego  4-latki "b"

23 października we wszystkich grupach 3 - letnich odbył się „Bal Jesieni”. Główną częścią imprezy była prezentacja strojów wszystkich maluchów. Przedszkolaki z dumą pokazywały swoje stroje zaprojektowane przez rodziców, które budziły podziw i zachwyt. Dzięki temu na balu można było spotkać muchomorki, jeże, krasnale, leśne duszki i skrzaty, kasztanki i wiele, wiele innych cudownych jesiennych postaci. Jednym słowem przedszkole mieniło się różnymi kolorami, choć szczególnie widoczne były pomarańcz, czerwień i brązy. Pani Jesień dla dzieci przygotowała moc atrakcji. Dzieci rozwiązywały  quizy o tematyce jesiennej, podczas którego utrwalały zdobyte wiadomości. Były również zagadki na rozpoznanie darów jesieni, warzyw i owoców jesiennych w różnorodnej formie. Przerywnikami w tańcach były przygotowane zabawy i piosenki związane z jesienią . Mali, jesienni  przebierańcy, bawili się doskonale, czego dowodem były przepiękne uśmiechy na twarzach  Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał piękny dyplom oraz listek symbolizujący ,, Bal Jesieni". Dziękujemy rodzicom za przygtowanie tak pięknych strojów dla swoich pociech. Z pewnością Jesień za rok również przybędzie do naszego przedszkola!

DSC 0129

Czytaj więcej: Bal jesienny 3-latków

W dniach 15 i 16 października przedszkolaki z grupy Zajączki Pani Olgi, Biedronki Pani Marleny oraz grupy pięciolatków Pani Sabiny i Pani Agnieszki udały się na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Mierzycach. Dzieci miały okazję poznać pracę Pana leśniczego, utrwalić zasady jakich trzeba przestrzegać podczas leśnych wędrówek. Wszyscy wzięli udział w przygotowanych zabawach, a także stworzyli z dostępnych w lesie materiałów piękne "leśne pejzaże" . Podopieczni utrwalili nazwy leśnych zwierząt z podziałem na samca i samice, a także dowiedzieli się że jeleń z sarną to zupełnie dwa odmienne gatunki zwierząt. Dzieci miały okazję posadzić młode drzewka. Przedszkolaki poszukiwały grzybów, a Pan leśnicy nauczył dzieci odróżniać jadalne od tych nie jadalnych. Podczas wędrówek po lesie starszaki mogły zobaczyć ślady leśnych zwierząt, a także ich miejsca pobytu. Na koniec wszyscy zostali obdarowani medalem "PRZYJACIELA Lasu" .

IMG 20191015 100240 resized 20191016 024525704

Czytaj więcej: Jesienią w lesie 5 i 6-latki

10.10. 2019 r. w grupie 4-L „b” odbyły się niezwykłe urodziny- swoje święto obchodziła Marchewka!

Wszystkie dzieci w tym dniu ubrane były w kolorze pomarańczowym, a wychowawczynie przygotowały dla nich mnóstwo „marchewkowych” konkursów, zabaw, a także kukiełkowy teatrzyk. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców na przykładzie marchewki. Dzieci dowiedziały się  jakie wartości odżywcze posiada marchewka. W tym dniu w naszym przedszkolu było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy i marchewkowy.

IMG 20191010 103235

Czytaj więcej: Urodziny marchewki 4-latki "b"

W dniu 04.10. 2019 r na zaproszenie opiekunów grupy 4 latków ,, b" i ,, c" przybyła do naszego przedszkola st. sierż. Monika Klonowska z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pani policjantka przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominała również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, w których dzieci chętnie brały udział. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.

IMG 20191004 103859

Czytaj więcej: Policja w grupie 4-latków "b" i "c"

    Dnia 30 września odbyła się uroczystość Dnia Chłopaka we wszystkich grupach wiekowych. Dziewczynki z uśmiechem zaśpiewały chłopcom „sto lat”. Dzieci obdarowane zostały prezentami oraz medalami. W tym dniu nie zabrakło tanecznej muzyki, zabaw, konkursów oraz słodkiego poczęstunku.

20190930 094709

Czytaj więcej: Dzień chłopaka w przedszkolu

W październiku grupy dzieci 5 – letnich z grup pani Marlenki i Sabinki wybrały się na wycieczkę do interaktywnego muzeum w Bełchatowie, na wystawę Giganty Mocy. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną. Przedszkolaki mogły przenieść się miliony lat wstecz oglądając wydobyte kości mamuta czy szukając skamielin. Dzieci miały również możliwość poznać i przymierzyć prawdziwy strój górnika oraz zapoznać się z historią miasta Bełchatów i kopalni węgla brunatnego. Dzieci poprzez zabawę zdobyły nową wiedzę oraz przypomniały sobie jak dbać o środowisko poprzez udział w przygotowanych dla nich warsztatach.

IMG 20191001 093114 resized 20191002 020007033

Czytaj więcej: Giganty Mocy - wycieczka 5-latki

27 września w grupie 4- latków ( p. Aldonki)  zapachniało owocowymi przysmakami. Dzieci bawiły się w kucharzy robiąc witaminowe owocowe szaszłyki. Z zachowaniem bezpieczeństwa i higieny każdy przedszkolak zrobił dla siebie kolorowy szaszłyk. Zajęcia kulinarne poprzedziły zabawy muzyczne z rekwizytami oraz zabawy polegające na rozpoznawaniu owoców po ich kolorze i kształcie, doświadczaniu wrażeń smakowych i dotykowych. Dzieci były zaangażowane w tworzenie, doświadczały i przeżywały, a dzięki temu uczyły się. Zajęcie zakończyło się smakowaniem przyrządzonych potraw.

P9270925

Czytaj więcej: Zajęcia kulinarne w grupie 4-latków

Czterolatki ( grupa p. Moniki oraz grupa p.Aldonki) odwiedziły "Nadwarciański Gród" w Załęczu Wielkim. Celem wyprawy było łączenie wypoczynku z nauką. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ekologicznych prowadzonych przez instruktora "Zwierzęta lasów i rzek" oraz spacerując Ścieżką Ekologiczną obserwowały roślinność, ptaki i zwierzęta. Atrakcyjne zajęcia wzmogły ciekawość dzieci do odkrywania tajników przyrody, zachęciły do poszukiwania, obserwowania i wyciągania wniosków. W programie wycieczki była również przeprawa promem na drugą stronę rzeki Warty oraz biesiada pod namiotem. "Nadwarciański Gród" to doskonałe miejsce do rozwijania u dzieci zainteresowań przyrodniczych, pogłębiania wiedzy dzieci dotyczącej właściwego zachowania się w lesie, ochrony przyrody, segregacji śmieci.

IMG 20190926 120504

Czytaj więcej: Wycieczka do ośrodka harcerskiego Nadwarciański Gród- 4-latki

W dniu 27 września z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka grupy pani Marii i Olgi, udały się do pobliskiego Kino- Teatru w Wieluniu na przedstawienie muzyczne pt. "W tajemniczej Krainie Krasnali" w wyk. aktorów z teatru muzycznego Duduś z Łodzi. Bajka opowiadała historię o skrzatach malutkich, Smerfach wesolutkich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym Szczerbolku, złej czarownicy Agacie, niedźwiadku miodojadku oraz Gargamelu. Podczas przedstawienia dzieci brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych oraz konkursach na scenie. Podopieczni za aktywny udział w przedstawieniu zostali nagrodzeni upominkami w formie gier i balonów. 

IMG 20190927 094628

Czytaj więcej: "W tajemniczej Krainie Krasnali" - przedstawienie muzyczne

26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. Święto to obchodziły również 5 i 6 latki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Wieluniu. Pani Joanna Jędrzejczak – nauczycielka j. angielskiego przygotowała dla dzieci prezentację multimedialną oraz zabawy i zagadki. Przedszkolaki rozpoznawały flagi wybranych państw (Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy), słuchały wypowiedzi w obcych językach, rozpoznawały potrawy tych krajów, odgadywały charakterystyczną muzykę oraz postaci ze znanych bajek. Miały okazję również zobaczyć jak wygląda język migowy. Dzieci chętnie brały udział w zabawach i z zainteresowaniem poznawały ciekawostki na temat innych krajów. To była dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach świata.

IMG 20190926 113306

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków Obcych

Spotkanie z policjantem to ważny dzień w życiu przedszkolaków. 4-latki z grupy pani Aldonki w wrześniowe przedpołudnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjno- profilaktycznych zorganizowanych przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Tematem spotkania było "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" oraz " Poznajemy zawody- policjant" w ramach programu preorientacji zawodowej realizowanej  wgrupie 4-latków. Policjanci wyjaśniali zasady bezpieczeństwa poruszania się na ulicy, zasady przekraczania jezdni, przypomnieli numery alarmowe, ostrzegali przed niebezpiecznymi zabawami w pobliżu jezdni. Największym zainteresowaniem cieszyła się makieta drogi przygotowana przez policjantów z sygnalizacją świetlną, znakami drogowymi, rekwizytami. Dzieci uczyły się jak przechodzić przez jezdnię według obowiązujących reguł, słuchały wypowiedzi i instruktażu policjantów, skupiały uwagę na przekazywanych treściach. Ciekawie i profesjonalnie przeprowadzone zajęcia w dużym stopniu przyczyniły się  do wzrostu świadomości zachowań bezpiecznych na drodze, w domu, w przedszkolu wśród dzieci. Spotkanie pomogło dzieciom poznać pracę policjanta- rolę społeczną tak ważnych osób.  

P9190597

Czytaj więcej: Spotkanie z Policją grupa 4-latków

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci z grupy 4-l „b” uczestniczyły w zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się .

Na zakończenie każde dziecko otrzymało odznakę Super Przedszkolaka.

IMG 20190920 105924

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 4-latki "b"

Dnia 20 września 2019r. w grupie 3 latków „b” odbył się Dzień Przedszkolaka.

Dzieci wykazały się znajomością zasad obowiązujących w przedszkolu, wspólnie bawiły się z wykorzystaniem chusty animacyjnej, integrowały się grając balonem. Potem można było już przystąpić do zabawy dowolnej. O płaczu już nie ma mowy, dlatego w nagrodę otrzymały medale i drobne upominki.

20190920 092710

Czytaj więcej: Dzień przedszkolaka w grupie 3-latków "b"

W dniu 18 września grupa "Zajączki" p. Olgi miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach plastyczno- technicznych przygotowanych przez podopiecznych Szkoły Przysposabiającej Do Pracy w Gromadzicach. Dzieci z pomocą starszych przyjaciół wykonały pracę nowo poznaną techniką Zdobienia Mix Media (decoupage, relief), dzięki czemu powstały piękne anielskie skrzydła oraz breloki. Przedszkolaki poprzez wspólną pracę i kontakt z osobami o różnej niepełnosprawności uczyły się tolerancji, opiekuńczości, akceptacji oraz otwartości na innych, a także samodzielności. Głównym założeniem spotkania poza rozwojem małej motoryki było pokazanie dzieciom, że ludzie różnią się od siebie, nie wszyscy są w pełni sprawi, ale to nie oznacza, że są gorsi od osób pełno sprawnych. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli znów miło spędzić czas z nowymi przyjaciółmi, a Pani Kasi dziękujemy za zorganizowanie spotkania. 

IMG 20190918 112759

Czytaj więcej: "Magiczne Anioły" warsztaty w grupie 6-latków

                     26 czerwca 6-latki z naszego przedszkola odpowiadając na zaproszenie burmistrza Pana Pawła Okrasy wybrały się na wycieczkę do wieluńskiego ratusza. Głównym celem spotkania było zapoznanie się z rolą, jaką burmistrz pełni w naszym mieście. Przedszkolaki miały możliwość poznania gabinetu gospodarza miasta, a każde z dzieci mogło usiąść za biurkiem i przez chwilę poczuć się jak Pan burmistrz.

                     Przedszkolaki podczas spotkania pytały: „Czy fajnie jest być burmistrzem?”, „Czy praca burmistrza jest trudna?”, „Jak można zostać burmistrzem?” itp. Burmistrz cierpliwie odpowiadał na wszystkie zadane przez dzieci pytania oraz podkreślił, jak bardzo cieszą go spotkania z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Nie zabrakło pytań przedszkolaków o akwarium znajdujące się w gabinecie J Burmistrz poprosił, by dzieci wybrały imię dla rekina i po krótkiej debacie ustalono, że rekin będzie się nazywał „Tadek”.

                     Na spotkaniu nie mogło zabraknąć niespodzianek. Dzieci zostały obdarowane słodyczami, naklejkami z herbem naszego miasta i uroczymi skakankami przypominającymi o zbliżających się wakacjach. I mimo, że dzieci już żegnają się z przedszkolem zostały zaproszone za rok w tym samym składzie na kolejne spotkanie, i tak co roku aż do końca kadencji. To bardzo miłe!

                     Na koniec spotkania przedszkolaki również zrobiły burmistrzowi niespodziankę i wręczyły wykonany przez Zosię obraz mozaikowego serca. Po oficjalnym spotkaniu dzieci zostały zaproszone na ratuszową wieżę, gdzie mogły podziwiać panoramę naszego miasta. To było piękne spotkanie!

20190626 100451

Czytaj więcej: 6-latki z wizytą w ratuszu

W czerwcu dzieci z grupy p. Kasi wybrały się na wycieczkę do marketu Carrefour na zajęcia o zdrowej żywności. Rysowały plakaty nt. „zdrowego śniadanka”, a później zwiedzały sklep i poznawały miejsca, gdzie zdrowe produkty się znajdują. Wykazały się dużą znajomością wiedzy z tego zakresu, rozpoznając warzywa i owoce. Dziękujemy za zaproszenie, malowanie twarzy i upominki dla grupy.

WP 20190531 10 54 32 Pro

Czytaj więcej: „Biedroneczki” w markecie

W maju grupa 4-latków p. Kasi wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego. Dzieci zobaczyły, jak dawniej mieszkano oraz jakich sprzętów i narzędzi używano w gospodarstwie. Miały także możliwość wydojenia krowy i spróbowania mleka, zrobienia masła oraz jego degustacji. Niewątpliwą atrakcją okazało się mini ZOO i frajda, czyli dokarmianie zwierzątek oraz przejażdżka bryczką po okolicy i lesie. Czas szybko minął, jednak wrażenia pozostaną na długo w ich pamięci.

WP 20190507 11 06 21 Pro

Czytaj więcej: „Biedroneczki”  „Pod Skałką”

     Przedszkolaki z pięciu najstarszych grup Publicznego Przedszkola nr 2 w Wieluniu uroczyście pożegnały przedszkole. Była to ważna chwila, gdyż zakończył się dla nich pewien etap, a zaraz po przerwie wakacyjnej nastąpi przywitanie ze szkołą. Dzieci rozpoczęły uroczystość polonezem, a przybyli rodzice zostali powitani przez panią dyrektor Ewę Adamską.

Pożegnanie z przedszkolem było się bardzo doniosłe. W pierwszej części uroczystość miała charakter patriotyczny – dzieci prezentowały polskie tańce ludowe: krakowiaka, kujawiaka, trojkę, koziorajkę i śpiewały piosenkę o Polsce. W drugiej części dominowa atmosfera wakacyjna podkreślana przez repertuar przedszkolaków. Po bogatym programie artystycznym absolwenci otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Padły słowa podziękowania wszystkim rodzicom za owocną współpracę, za zaangażowanie i pomoc           w organizacji życia przedszkolnego, gratulowano dzieciom występu oraz życzono powodzenia na dalszej drodze edukacji.  Słowa uznania skierowane zostały również w stronę wychowawców grup przedszkolnych za trud włożony w naukę i wychowanie dzieci oraz za każde wspólnie spędzone chwile. Były uśmiechy, uściski, serdeczności, ale też i łzy rozstania z paniami, kolegami i koleżankami.

IMG 0543

Czytaj więcej: Pożegnanie starszaków w Przedszkolu nr 2

Dnia 17 czerwca dziewczynki z grupy 6-latków miały zaszczyt odebrać dyplom z rąk Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Wieluniu za udział w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym. Celem konkursu było: rozwijanie aktywności twórczej dzieci,rozwijanie zdolności,kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych,uwrażliwianie dzieci na docenianie ruchu,rodzinnego wypoczynku w czasie wakacji. Wszystkim dziewczynkom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszego przedszkola.
IMG 20190617 110736

Czytaj więcej: MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,WAKACJE MOICH MARZEŃ"

4 czerwca (5 latki) oraz 19 czerwca  (4 latki) dzieci wybrały się do Muzeum Ziemi Wieluńskiej 
na zajęcia warsztatowe połaczone z oglądaniem wystawy "Utracony świat.
Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej".
Dzieci miały okazję zobaczyć unikatową wystawę, przymierzyć elementy garderoby.
Dzieci po obejrzeniu wystawy samodzielnie wykonały filiżanki
ozdabiając je kolorowymi flamastrami oraz farbami.
20190611 100727

Czytaj więcej: Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej. 

 13 czerwca grupa "Biedronki" odwiedziła Miejską i Gminna Bibliotekę Publiczną w Wieluniu.Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, jak trzeba zachowywać się w bibliotece i w jaki sposób należy szanować książki. Największą atrakcją było zwiedzanie największych zakamarków biblioteki. Na koniec wizyty dzieci wysłuchały opowiadania pt "Koralik" czytanego przez pracownika biblioteki i otrzymały w prezencie zakładki do książek.

IMG 20190613 103622 resized 20190613 114859741

Czytaj więcej: "Biedronki" w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej

Dnia 16 maja 2019r. odbyły się warsztaty MANUFAKTURA SMAKU – LIZAKOWE SŁODKOŚCI w grupach 3latków Pani Aldonki i 5-6latków Pani Oli. Wspaniałe zapachy stworzyły niesamowitą atmosferę. Dzieci miały możliwość zobaczyć cały proces powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół po złożenie całego wzoru lizaka i cukierka. Słodycze barwione były głównie naturalnymi barwnikami z owoców i warzyw. Po skończonym pokazie dzieci uczestniczyły w warsztatach, w których samodzielnie wykonały lizaki. Zajęcia zakończyły się słodką degustacją. Było bardzo miło.

P5160263

Czytaj więcej: Manufaktura smaku - lizakowe słodkości

12 czerwca 3-latki z grupy Pani Aldonki K. uroczyście obchodziły Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Podczas spotkania z rodzicami dzieci zaprezentowały przedstawienie o krasnoludkach - małych pomocnikach mamy i taty. Specjalnie przygotowane na tę okazję czerwone i żółte stroje wykonawców, odpowiednio zaaranżowana przestrzeń i "krasnoludkowe" rekwizyty wprowadziły widzów w tematykę występu. Nie zabrakło oczywiście wierszyków i piosenek

z ilustracją ruchową wzorowo wykonanych przez małych artystów, których publiczność wielokrotnie nagradzała gromkimi brawami. Na zakończenie, zarówno dzieci, jak i rodzice, zostali obdarowani małymi upominkami.

IMG 1104

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Taty w grupie pani Aldony

Przedszkolaki z grupy pani Gosi spędziły miło Dzień Dziecka na świeżym powietrzu. Atrakcji nie brakowało, ponieważ odbyły się zabawy ruchowe z użyciem atrakcyjnych sprzętów sportowych największym powodzeniem cieszyła się konkurencja "strzelaj do bramki", "skacz po kamieniach" i oczywiście "wyścig w tunelu". Nie poszło na marne powiedzenie " lody dla ochłody", gdyż dzieci w ten gorący dzień degustowały je ze smakiem. Zabawy nie mogły by się też odbyć bez chusty animacyjnej i skocznej muzyki. Wszyscy spisali się na medal.

IMG 2742

Czytaj więcej: Dzień dziecka na sportowo

03.06. w Publicznym Przedszkolu nr 2 gościliśmy wykonawców grupy artystycznej ATELIER Patrycja Licha. Audycją muzyczną wykonawcy przenieśli dzieci na Kubę, co można było zaobserwować po gorących rytmach, instrumentach oraz strojach reprezentowanych podczas audycji. Dzieci miały okazję wysłuchać utworów oraz obserwowac tańce: mamba, cza-cza-cza, salsa. Dzieci poznały instrumen klawe, na którym ochotnicy mogli zagrać. Przedszkolaki nie tylko podziwiały piękne wykonanie tańcy ale z wielką ochotą tańczyły wraz z profesjolistami.

IMG 2502

Czytaj więcej: Z muzyczną wizytą na Kubie

Po raz kolejny w Publicznym Przedszkolu nr 4 został został zorganizowany V Międzyprzedszkolny Konkurs Języka Angielskiego "Easy English", w którym uczestniczyły 6-latki z wieluńskich przedszkoli. Dzieci zmagały się z wieloma konkurencjami aby móc wyłonić zwycięzców. Przedszkolaki poza poprawnym przedstawieniem się w języku angielskim robiły zakupy, nazywały części ciała, wyszukiwały kolorów oraz dopasowywały dzieci zwierząt do rodziców. Gratulujemy Matyldzie, Hani oraz Sofii za reprezentowanie naszego przedszkola. 

20190606 111438

Czytaj więcej: V Międzyprzedszkolny Konkurs Języka Angielskiego

Z okazji święta Mamy i Taty w dniu 31 maja grupa pani Olgi wystawiła przedstawienie pt. "Przygoda niegrzecznej żabki". Bajka opowiadała o małej żabce, która uciekła z domu. W odnalezieniu malucha żabkom pomogły zwierzęta : bociany, pszczoła, zajączek. Dzieci zaprezentowały zdobyte umiejętności aktorskie między innymi recytacje, śpiew, taniec, a także grę na instrumentach nietypowych. Wszystkim towarzyszyło mnóstwo wzruszeń ze strony rodziców i opiekunów grupy. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty- złotą rybkę na szczęście oraz certyfikat "Najlepszego rodzica" a także  otrzymały pamiątkowy dyplom ukończenia grupy pięciolatków. To na pewno nie ostatnie występy małych aktorów, na które już z niecierpliwością czekamy.

DSCN2503

Czytaj więcej: Przygoda niegrzecznej żabki -5-latki

3 latki 28 maja wybrały się na wycieczkę do Lolkowej Zagrody w Osjakowie. Spokojne i przyjazne kucyki oraz doświadczone instruktorki sprawiły, że przejażdżka stała się dla dzieci czystą przyjemnością. Uśmiech i zadowolenie nie schodziły z twarzy dzieci. Widać było, że bardzo dobrze czują się w towarzystwie zwierząt: owiec, kozy, psa, koni, kucy i osiołków. Z tymi ostatnimi zaprzyjaźniły się na tyle, że pozwoliły sobie na pogłaskanie ich. Trzeba przyznać, że mamy odważne maluchy. Były też harce na trawie, wesołe tańce a dzień w Lolkowej Zagrodzie zakończyła degustacja pieczonych kiełbasek.

IMG 2436

Czytaj więcej: 3- latki w Lolkowej Zagrodzie w Osjakowie

 29 maja w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Wieluniu odbył się IV Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej „I like to sing”, zorganizowany przez nauczycielki j. angielskiego p. Joannę Jędrzejczak i p. Aleksandrę Posmyk. Uczestnikami tegorocznego przeglądu były dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 w Wieluniu, Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu, Publicznego Przedszkola nr 2 w Wieluniu, Niepublicznego Przedszkola „Zielony Listek” w Wieluniu, Przedszkola w Komornikach, oraz Przedszkola w Sieńcu. Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne i językowe w piosenkach, których tematyką były pojazdy. Oprócz pokazu świetnie przygotowanych występów, przedszkolaki brały również udział we wspólnych zabawach i konkursach. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i książkami wręczanymi przez p. Ewę Adamską – dyrektora Publicznego Przedszkola nr 2 w Wieluniu.

Obraz 125

Czytaj więcej: IV Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej

W dniu 9 maja pięciolatki p.Olgi oraz p. Joli udały się na wycieczkę do Ceramilandii w Lutomiersku. Dzieci miały okazję spędzić miło czas podczas  zabawy w parku rozrywki, a także wzięły udział w warsztatach ceramiki. Podopieczni poznali sposób wyrabiania naczyń ceramicznych, a na koniec samodzielnie ozdobiły wybrane przez siebie figurki. Podczas wycieczki dzieci uczyły się szacunku, życzliwości, zrozumienia oraz akceptacji dla siebie i innych, a także radzenia sobie z porażkami i współzawodnictwem.

DSCN7892

Czytaj więcej: 5-latki w Ceramilandii

15 maja wszystkie grupy 6 letnie, aby uczcić Dzień Bibliotekarza i Biblioteki wybrały się do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu.  Z wielką radością powitała nas pani dyrektor Iwona Podeszwa, która opowiedziała naszym dzieciom o „zaczarowanym świecie książek w bibliotece”. Ważnym gościem była również wiceburmistrz Wielunia, Joanna Skotnicka-Fiuk, która przeczytała piękne bajki o przygodach zwierząt. Dzieci z dużym zainteresowaniem i w skupieniu słuchały bajek z morałem, uczestniczyły w konkursach oraz wybrały się w podróż po nieznanych dotąd zakątkach miejskiej książnicy.   Przedszkolaki miały również okazje odpowiedzieć na kilka pytań, za które w nagrodę otrzymywały słodkości. Podczas wizyty z przygotowanymi wcześniej transparentami dzieci mogły również przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Na pożegnanie wręczyły własnoręczne wykonane prace i obiecały , że na pewno wrócą do Biblioteki aby znów spotkać się z ciekawą książką. W imieniu wszystkich Nauczycieli Dyrekcji z Publicznego Przedszkola nr 2 bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie !

20190515 105547

Czytaj więcej: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dnia 14 maja w Przedszkolu nr 2 odbyło się przedstaienie pt."Drogowe kłopoty Bibopa" w wykonaniu aktorów teatru TRAKT z Wrocławia. Wystąpili przed dziećmi aktorzy: auobusy oraz wrona. Mały autobus nie znał przepisów drogowych i jak zachować się na drodze. Dzięki pomocy rodziców oraz przyjaznemu ptakowi nauczył się co to są znaki drogowe i do czego służą oraz jak poruszać się po ulicy by unikmnąć wypadku.

IMG 2306

Czytaj więcej: Drogowy kłopot Bibopa - przedstawienie

W grupie 3 latków p. Gosi N. i Marleny G. -F. 10 i 17 kwietnia odbyły się warsztaty wielkanocne. W ramach tych zajęć DZIECI realizowały kilka projektów:

tworzyły prace plastyczną - Kurczątko;

projektowały kartkę wielkanocną dla rodziców

oraz ozdobę wielkanocną – jajko z drewna

Dziękujemy trójce klasowej za pomysł i zakup niezbędnych pomocy plastycznych.

Mamy nadzieję, że prezenty przygotowane przez przedszkolaków spodobały się rodzicom.

20190410 081744

Czytaj więcej: Wielkanocne warsztaty w grupie 3-latków

Dnia 30 marca dzieci z naszego przedszkola prezentowały swoje umiejętności wokalno -muzyczne na międzyprzedszkolnym festiwalu piosenki pt.:

ZAWSZE W CENIE RUCH I ZDROWE JEDZENIE

organizowanym przez przedszkole nr4 w Wieluniu.

Wystąpiły dwa zespoły przedszkolaków:grupa młodsza – 3 latki przygotowywane przez nauczyciela Małgorzatę N. i Marlenę G.- F. z piosenką „Czary mary – a psik” oraz grupa starsza 5-6 latki przygotowywane przez Magdalenę G., Jolantę Z., Olgę z piosenką „W lesie”.

Nasi wychowankowie zasłużyli na medal i oczywiście pierwsze miejsce!!!

Podczas festiwalu dopisywał nam dobry humor i mogliśmy liczyć na wspaniałą zabawę.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

56618778 349032869152195 2932705232800448512 n

Czytaj więcej: Międzyprzedszkolny festiwal piosenki