05 listopada w Publicznym Przedszkolu nr 2 odbyła się audycja muzyczna pt."Hej! Zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce" w wykonaniu grupy artystycznej ATELIER Patrycja Licha. Podczas wystepu muzycy zaprezentowali instrumenty: obój oraz akordeon. Dzieci poznały budowę instrumentów oraz miały okazje usłyszeć grę solo oraz w duecie na obu instrumentach. W rocznicę uzyskania niepodległości dzieci wysłuchały utworów polskiego kompozytora Stanisława Moniuszko. Zagrano liczne utwory: poloneza warszawskiego, oberka, kujawiaka, krakowiaka, przaśniczkę oraz fragment operetki "Straszny dwór" - mazur. Poza słuchaniem dzieci zobaczyły na czym polega zapisywanie nut oraz nauczyły się podstawowego kroku krakowiaka.

IMG 1343IMG 1344IMG 1346IMG 1352IMG 1353IMG 1358IMG 1360IMG 1365