Coraz chłodniejsze jesienne dni zmobilizowały 4- latki (a) do wzięcia udziału w akcji "Pomóż zwierzętom przetrwać zimę". Celem akcji była pomoc bezdomnym i potrzebującym zwierzętom. Przez kilka dni w przedszkolu trwała zbiórka środków dla czworonogów. Dzięki hojnej pomocy dzieci i Rodziców zgromadzono środki czystości, koce i materiały opatrunkowe dla chorych i potrzebujących pomocy zwierząt. Gościem specjalnym była Pani Roma Czyż z czworonożnym pupilem. Pani Roma, która jest wolontariuszem Fundacji na Rzecz Ochrony Zwierząt Mondo Cane, opowiedziała dzieciom o pracy z zwierzętami, potrzebach zwierząt oraz o możliwościach pomagania. Przeprowadziła z dziećmi zabawy z elementami dogoterapii oraz uczyła prawidłowych zachowań w kontaktach z psem. Pomagając innym uczymy nasze maluchy, że warto dzielić się dobrem, niekoniecznie materialnym.

PB051186

PB051193PB051204PB051220PB051237PB051240