30 stycznia w grupie 4/5 latków odbyło się zajęcie otwarte prowadzone metodą Weroniki Sherborne – rodzice razem z dzieci odkrywali swoje możliwości ruchowe, wspólnie uczyliśmy się orientacji przestrzennej i orientacji w schemacie własnego ciała, współpracy z partnerem i całą grupą, doświadczaliśmy opieki partnera, poznawaliśmy swoją siłę i delikatność – jednym słowem same dobre rzeczy! :)

Dzieci wchodziły w rolę kotków wspinających się na dachy (plecy rodziców), małpek wdrapujących się na drzewa, plecaków noszonych przez rodziców, były huśtawki, hamaki i tunele z przeszkodami – czyli… dużo śmiechu, radości, bliskości i czułości – tak bardzo dziś potrzebnej…

W trakcie zajęcia dzieci uczyły rodziców nowych pląsów i zabaw z muzyką, a spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewem ślicznej piosenki Marii Tomaszewskiej „Światełka Basi i Marysi” z wykorzystaniem lampek choinkowych… Zrobiło się cichutko, wzruszająco, magicznie….

DZIĘKUJĘ ZA TO PIĘKNE SPOTKANIE!

244A67A891114