Wraz z nadejściem wiosny dzieci z najmłodszej grupy żłobkowej zakładały wiosenny ogródek. Wspólnie z paniami sadziły do doniczek krokusy, żonkile, bratki oraz siały rzeżuchę i owies wielkanocny. Piękny wiosenny kącik zdobi ich salę, a dzieci bacznie obserwują wzrost zasadzonych roślinek.

received 324571654915799

Czytaj więcej: Zakładamy wiosenny ogródek

W tygodniu poświęconym ptakom dzieci dowiedziały się jak dbać o naszych skrzydlatych przyjaciół. Maluchy zapoznały się z wyglądem karmnika, do którego wsypały ziarenka dla ptaszków. Wykonały tez pracę plastyczną, która polegała na stworzeniu własnego karmnika.

IMG 20190129 091201

Czytaj więcej: Dokarmiamy ptaki zimą

30 stycznia 2019 roku w grupach żłobkowych odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrane były w przepiękne i pomysłowe stroje. Z radością uczestniczyły w zabawach tanecznych. Na koniec balu była przygotowana dla maluchów niespodzianka w postaci teatrzyku pt. „Trzy świnki”. Po skończonej zabawie odbył się słodki poczęstunek.

IMG 1944

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

06 grudnia  najmłodsze dzieci z naszego przedszkola odwiedził święty Mikołaj. Dzieci przytulały, dotykały i sprawdzały czy to prawdziwy Mikołaj. Dzieciom zostały wręczone prezenty a one w zamian zaśpiewały piosenki oraz wręczyły przygotowane upominki.

IMG 1651

Czytaj więcej: Mikołaj w żłobku

W dniu 4 grudnia 2018 roku w grupie żłobkowej odbyły się zajęcia otwarte, w których uczestniczyli rodzice wraz ze swoimi pociechami. Zajęcia rozpoczęły się od powitalnej piosenki „Wszyscy są, witam Was”. Następnie dzieci odwiedził Renifer, który przyniósł przesyłkę od świętego Mikołaja. W otrzymanym prezencie znajdowały się zadania do wykonania przez dzieci i rodziców. Maluchy wspólnie z rodzicami zatańczyły świąteczny taniec, a kolejno udały się pociągiem do stolików, aby wykonać łańcuch choinkowy. Po wykonaniu zadania wszyscy udekorowali choinkę przyniesionymi wcześniej bombkami i łańcuchem. Zwieńczeniem zajęć było odśpiewanie piosenki „Choinko piękna jak las” i wręczenie drobnych upominków dla dzieci i rodziców oraz przepysznych pierniczków. Atrakcją zajęć również była świąteczna foto - budka wykonana przez Panie opiekunki, aby maluchy wraz z rodzicami mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia.

IMG 1345

Czytaj więcej: Spotkajmy się przy choince -zajęcie otwarte

26 listopada dzieci z grupy żłobkowej obchodziły Święto Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ukochanego pluszaka. Dzieci wysłuchały wierszyka pt. „Na misiowe urodziny” I. Pietruchy oraz zatańczyły do piosenki „Jadą, jadą misie”. Dzielnie pozowały do misiowej fotobudki. Zwieńczeniem całego dnia było wręczenie odznak Przyjaciela Pluszowego Misia oraz dyplomów.

IMG 1315

Czytaj więcej: Dzień pluszowego misia w żłobku

Do żłobka zawitała Pani Jesień i przyniosła ze sobą kosz pełen niespodzianek. Dzieci miały okazję poznać za pomocą zmysłów: dotyku i węchu, jesienne skarby. Zabawa z szyszkami, turlanie kasztanów czy taniec z liśćmi wywołał wielką radość wśród najmłodszych. Pod koniec tygodnia dzieci nauczyły się nowej piosenki „Idzie lasem Pani Jesień”, której treść potrafią zilustrować ruchem.

IMG 20181015 091854

Czytaj więcej: Idzie lasem Pani Jesień

Słodziutkie, pyszne i zdrowe – pod takim hasłem dzieci rozpoczęły kolejny jesienny tydzień. Poznały polskie owoce – śliwki, jabłka i gruszki. Zapoznały się z ich wyglądem oraz smakiem. Wiedzą, że owoce są zdrowe i mają dużo witamin, dlatego też zajadały się nimi bez końca. Dzieci zrobiły również jesienne przetwory i schowały pyszne owoce w przepięknych słoikach.

IMG 20181008 102147

Czytaj więcej: Witaminki, witaminki...

Tydzień Muchomora zapoczątkował jesienne zajęcia w żłobku z grupy Pani Marty, Iwonki i Moniki. Najmłodsze dzieci wykonały przepiękne muchomory z guzików, szukały ukrytych w sali kropek muchomora, a także nauczyły się muchomorkowej piosenki z pokazywaniem. Uwieńczeniem tygodnia było wykonanie wspólnej pracy plastycznej, czyli muchomora z popcornu. Część popcornu wylądowała na kapeluszu muchomora, natomiast znaczna część znalazła swoje miejsce w dziecięcych brzuszkach. Po wykonaniu muchomorka z popcornu dzieci miały czas na szaleństwa gimnastyczne. Zabawa nie miała końca, a uśmiechnięte buzie dzieci mówią same za siebie.

IMG 20181008 063142

Czytaj więcej: Małe muchomorki

18 grudnia w naszym żłobku odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców „Świąteczny czas”. Dzieci recytowały wiersz oraz śpiewały świąteczne piosenki. Wspólnie z rodzicami dzieci grały na grzechotkach do świątecznego utworu oraz wykonywały ozdobny łańcuch na choinkę. Na koniec tego przyjemnego spotkania wspólnie zatańczyliśmy przy choince, a dodatkową atrakcją był słodki poczęstunek. Ten dzień wprowadził nas wszystkich w przedświąteczny klimat.

DSC 0789

Czytaj więcej: Zajęcie otwarte

Dzieci w grupie żłobkowej bardzo wyczekiwały na dzień 6 grudnia, kiedy to miał zawitać do nich Św. Mikołaj. Wszystkie dzieci chętnie przyszły do żłobka, by spotkać wyczekiwanego gościa. Św Mikołaj nie zawiódł i przybył do żłobka. Każde dziecko zostało obdarowane wspaniałym prezentem, a na jego cześć dzieci śpiewały piosenki oraz mówiły wierszyki. Był to dla wszystkich dzieci wspaniały dzień.

SDC11821

Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem

Dnia 21 listopada w naszej sali odbyły się urodziny marchewki. W tym dniu wszystkie przybywające dzieci ubrane w kolorze pomarańczowym witał króliczek. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach oraz tańczyły do piosenek związanych z tematyką dnia. Ponadto dzieci miały przyjemność zasmakować pysznego i zdrowego soku marchewkowego.

DSC 0129

Czytaj więcej: Dzień Marchewki

Dnia 24 listopada 2017r grupa żłobkowa świętowała dzień pluszowego misia. Z tej okazji każde dziecko przybyło do żłobka ze swoim ulubionym misiem. Dzieci brały udział w wielu zabawach i tańcach w których towarzyszyły im pluszaki. Do naszej sali zagościł duży pluszowy miś. Było dużo radości i wspaniałej zabawy.

SDC11776

Czytaj więcej: Urodziny Pluszowego Misia

Nadszedł długo oczekiwany dzień dla naszych maluszków. Najmłodsze dzieci z oddziału żłobkowego nr 1 z wielką niecierpliwością czekały na spotkanie z Mikołajem. Niektóre dzieci pierwszy raz witały Mikołaja, widać było przerażenie i obawy na ich twarzach. Niezwykły gość zawitał do naszej sali przed obiadem. Maluszki dzielnie zaśpiewały piosenkę, a Mikołaj zadowolony z takiego powitania rozdał dzieciom wspaniałe prezenty. 

IMG 20171206 111250IMG 20171206 111430

 

W oddziale żłobkowym mali wychowankowie w raz z rodzicami mieli mozliwość spotkać się i wspólnie wykonać pierniczki. Zabawy, w których dzieci samodzielnie mogą wykonać coś pięknego sprawiają im ogromna radość a towarzystwo najbliższych potęguje to. Wszyscy świetnie się bawili w pachnącej świętami atmosferze.

26610589 1470809542956659 522017581 o

Czytaj więcej: Pierniczki