16 listopada 2013 r. w Hali Sportowej odbyła się XII Wieluńska Spartakiada Przedszkolaków,
której organizatorem od dwunastu lat jest Publiczne Przedszkole nr 2

w Wieluniu. Imprezę objął Honorowym Patronatem Burmistrz Wielunia Janusz Antczak, który ufundował  puchary, medale i upominki dla młodych sportowców.

Głównym celem spartakiady jest zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu, rozwijanie zainteresowań sportowych, integracja przedszkoli z najbliższej okolicy, dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.
 W spartakiadzie wzięło udział 14 drużyn z Wielunia i okolic.
Drużyny brały udział w trzech konkurencjach eliminacyjnych: "Slalomem po klocek", "Budowla", "Rzut do celu",
które pozwoliły wyłonić trzy najlepsze drużyny rywalizujące o miejsce na podium w konkurencjach finałowych:
"Tygryski", "Nawlekanie rolek", "Skok w dal".

Wszyscy uczestnicy XII Wieluńskiej Spartakiady Przedszkolaków zostali nagrodzeni upominkami, dyplomami i pamiątkowymi statuetkami.
Zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali dodatkowo medale oraz nagrody rzeczowe dla swoich placówek.
Impreza jak co roku cieszyła się dużą popularnością, dobrą zabawę widać było zarówno wśród zawodników jak i na widowni.

OPIS KONKURENCJI

• DSC00712DSC00712